Vestuvių planavimas

Kontaktai

Radote Jus dominančią paslaugą, ar turite kitų klausimų?

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes atsakysime į visus Jus dominančius klausimus.

Spausdami mygtuką, Jūs sutinkate su privatumo politika.

Sveikiname Jus su pasirinkimu susituokti! Bet kaip pradėti planuoti tobulas vestuves, ypač jei dar neturite aiškios vizijos? 

Pradėti vestuvių planavimą būtų geriausia nuo pačios šventės datos pasirinkimo. Tai svarbu dėl daugelio paslaugų ir specialistų, kuriuos planuosite įtraukti į šventės organizavimą. Daugelis porų renkasi vestuvių datą vasaros sezonu, ypač rinkdamiesi populiarias Liepos ir Rugpjūčio mėnesio dienas. Todėl, norint užtikrinti, kad norimi specialistai ir šventės vieta būtų pasiekiami, svarbu pasirinkti datą ir pradėti planavimą kuo anksčiau.

Būdamas protingas pasirinkimas, galite vengti aukščiausios paklausos laikotarpio, kai tiek paslaugų kainos, tiek jų užimtumas gali būti didesni. Galbūt norėsite apsvarstyti vestuves ne sezono piką, rinkdamiesi pavasarį ar rudenį, kuomet kainos gali būti ne tokios išaugusios. Pastaruoju metu pastebima, kad rugsėjis taip pat tampa populiaru vestuvių mėnesiu dėl šiltėjančio klimato.

Reikia atsižvelgti ir į savaitės dienos svarbą. Jei apsisprendžiate vestuvių šventės savaitės dieną, galite patirti tam tikrų išlaidų šaltinio nuolaidų trūkumą. Tačiau galbūt vertėtų svarstyti ir alternatyvą – vestuves ne savaitgalį. Tokiu atveju reikėtų atidžiai apsvarstyti svečių galimą dalyvavimą ir galimą jų kelionės sunkumą darbo dienos metu.

Galbūt apie tai jau galvojote, bet ketvirtadienis gali būti geras kompromisas, nes jį galima laikyti savaitės diena. Tačiau reikia nepamiršti, kad ne visi tiekėjai taiko nuolaidas vestuvėms šiai savaitei. Taigi, viskas priklauso nuo jūsų prioritetų ir lūkesčių. Svarbiausia tai, kad pasirinkta data atitiktų jūsų šeimos ir draugų poreikius, suteiktų jums malonumą ir nekeltų per daug logistikos iššūkių.

Pasirinktą vestuvių datą galite užtikrinti rezervuodami vietą bažnyčioje arba civilinės metrikacijos skyriuje, priklausomai nuo to, kokią santuoką planuojate. Svarbu prisiminti, kad, jei renkatės bažnytinę santuoką, turėsite dalyvauti pamokėlėse ar kursuose, todėl gerai būtų įvertinti laiką ir užsiregistruoti iš anksto. Kiekviena parapija gali turėti skirtingus terminus ir kursų galiojimo laikotarpius, todėl patartina išsiaiškinti šią informaciją iš anksto. Kai kurioms parapijoms kursų galiojimo laikas gali būti ribotas, o jei praėjo daugiau nei 6 mėnesiai nuo kursų pabaigos iki santuokos ceremonijos, pažyma apie jų baigimą gali nebūti galiojanti.

Rekomenduojama registruotis ne mažiau kaip 5 mėnesius iki planuojamos šventės, o apie kursus galima domėtis net ir gerokai anksčiau. Kursai paprastai užtrunka apie porą mėnesių, o daugiau informacijos, ypač jei gyvenate užsienyje, galite rasti Lietuvos Šeimos Centro puslapyje. Būtina prisiminti, kad dažnai sužadėtiniams kyla klausimų apie „sužadėtinių kursus”. Trumpai apie juos: kursai gali būti organizuojami fiziškai, kai susirenkama vienoje vietoje, arba nuotoliniu būdu, kai dalyviai gali pasirinkti patogų laiką ir vietą. Kursai yra mokami, įprastai su nustatyta „auka”. Svarbiausia – išlaikyti kursus. Nuotolinių kursų metu dažniausiai gaunate video pamokų medžiagą ir turi atlikti užduotis iki tam tikro laiko, dažniausiai per savaitę. Paprastai nėra egzamino, o organizavimo būdas gali skirtis – nuo trumpų testukų kiekvienoje pamokoje iki testo paskutinėje pamokoje ar net tiesiog pokalbio/diskusijos, po kurios gaunate simbolinį pažymėjimą.

Norint registruoti civilinę santuoką, pirmiausia turite rasti pageidaujamą vietą (miesto ar rajono) civilinės metrikacijos skyrių. Galite patikrinti laisvas datas ir laikus bei gauti informaciją apie registravimą internetu, lankydami oficialias šių skyrių interneto svetaines. Pavyzdžiui, Vilniaus civilinės metrikacijos skyrius savo Civilinių santuokų registracijos kalendorių skelbia prisijungus per el. paslaugų sistemą (žr. paslaugos užsakymo instrukciją), pasirinkus paslaugą „Tuokiamės.” Taip pat galite patikrinti kitų miestų civilinės metrikacijos skyrių, kaip Kauno civilinės metrikacijos skyrius arba Klaipėdos civilinės metrikacijos skyrius.

Kai jau esate pasirinkęs datą ir ją rezervavęs, tačiau gaunate pranešimą, kad jūsų pageidaujama vieta nėra laisva šią dieną, nenusiminkite. Paprastai galite gan lengvai pakeisti vestuvių datą į kitą, atsižvelgiant į skyriaus darbo tvarkaraštį ir jūsų poreikius. Svarbiausia nebijoti kreiptis ir konsultuotis su skyriaus darbuotojais – jie gali padėti rasti tinkamą sprendimą ir pasiūlyti alternatyvias datas ar vietas jūsų šventei.

Planuojant civilinę santuoką, turite galimybę rinktis ne tik rotušėje, bet taip pat užsakyti išvažiuojamąją ceremoniją. Ši ceremonija paprastai nėra ilga – užtrunka apie 15-20 minučių. Per šią išskirtinę akimirką galite pasiruošti pasakyti savo pasirašytus įžadus vienas kitam.

Santuoka gali būti registruojama bet kurioje jaunavedžių pasirinktoje vietoje, kuri turi būti miesto, kurio Civilinės metrikacijos skyriuje santuoka registruojama, ribose. Svarbu, kad santuokos registravimas neprieštarautų viešajai tvarkai, nekeltų pavojaus aplinkiniams, dalyvių gyvybei ar sveikatai. Ceremonijos metu taip pat turi būti iškelta Lietuvos Respublikos vėliava.

Jei norite registruoti santuoką kitoje vietoje, turite pareikšti prašymą Civilinės metrikacijos skyriuje. Pasirinkus išvažiuojamąją santuokos ceremoniją, reikės pasirūpinti metrikacijos skyriaus darbuotojo kelione į ir iš santuokos vietos bei reikalingomis priemonėmis ją registruoti. Darbuotojas turės stovėti ant lygaus, neslidaus pagrindo, šalia jo turi būti stalelis dokumentams padėti, apsauga nuo lietaus ir kt.

Jaunavedžiai įsipareigoja po ceremonijos palikti santuokos vietą švarią ir tvarkingą. Santuoka registruojama tik Civilinės metrikacijos skyriaus darbo metu arba specialiai santuokos ceremoniją pasirinktoje vietoje registruoti nurodytu laiku. Civilinės Metrikacijos skyriui reikės pateikti pasirinktos ceremonijos vietos savininko leidimą rengti ceremoniją jo priklausančioje teritorijoje.

Jei visos šios oficialios sąlygos neatitinka jūsų lūkesčių, galite pasirinkti fiktyvią santuokos ceremoniją. Kitaip tariant, organizuoti gražią meilės priesaiką vienas kitam su jau esamais organizatoriais, teikiančiais tokią paslaugą, pavyzdžiui, humanistinė ceremonija. Tačiau tikrąją santuoką teks sudaryti ir įteisinti Civilinės metrikacijos skyriuje kažkuriuo kitu metu.

Jei planuojate bažnytinę santuoką ir norite ištekėti kitoje nei jūsų parapijos bažnyčioje, tai yra įmanoma, tačiau reikia kreiptis į savo parapijos kleboną (kurios teritorijoje gyvenate ir kuriai tikinčiųjų bendruomenei priklausote). Iš jo turėsite gauti sutikimo formą, su kuria galėsite rezervuotis vestuvių datą bet kurioje norimoje bažnyčioje.

Norint gauti klebono sutikimą, turėsite atitikti tam tikras sąlygas ir pateikti šiuos dokumentus arba jų kopijas:

  1. Asmens dokumentą ar jo kopiją.
  2. Krikšto liudijimą (tai yra krikšto pažymos išrašą) iš tos parapijos, kurioje esate krikštyta(s). Šis liudijimas turi būti išduotas ne seniau kaip prieš 6 mėnesius. Jame turėtų būti pateikiami parapijos Krikšto knygos įrašai, informacija apie asmenį, ar asmuo priėmė Sutvirtinimo sakramentą, ir ar nebuvo susituokęs, tai yra, paliudijama apie jo laisvą būklę.

Atminkite, kad šie dokumentai yra būtini klebono sutikimui gauti ir rezervuoti vestuvių datą kitos bažnyčios teritorijoje. Būtina patikrinti ir laikytis konkretaus klebono reikalavimų ir procedūrų, kad būtų užtikrintas sklandus šventės planavimas.

Sukurkite sąrašą to, ką norėtumėte matyti savo šventėje: ar tik artimiausius giminaičius ir draugus, ar galbūt visą būrį pažįstamųjų. Suderinkite šį sąrašą su savo būsimuoju sutuoktiniu. Šis sąrašas yra labai svarbus, nes jis turės didelės įtakos visų šventės išlaidų dalies formavimuisi. Supraskite, kad ne visi pakviesti svečiai galbūt neatvyks, tad naudokitės šia statistika:

  • Jei svečių yra 50 ar mažiau, tikimybė, kad jie dalyvaus, yra apie 90% ir didesnė dalis iš pakviestųjų.
  • Jei svečių skaičius svyruoja nuo 75 iki 100, tikimybė, kad jie dalyvaus, yra apie 75-90%.

Verta paminėti, kad didėjant svečių skaičiui, atsisakančių dalyvauti skaičius taip pat gali didėti.

Taip pat į sąrašą įtraukite ypatingus svečius – jūsų santuokos liudininkus. Juos pasirinkite ir pakvieskite kuo anksčiau, suteikdami jiems pakankamai laiko pasiruošti šventei. Pastaruoju metu populiaru yra kviesti liudininkus ypatingu būdu, įteikiant jiems simbolinį ir netikėtą kvietimą. Tai gali pridėti originalumo ir džiaugsmo jūsų šventei.

Numatyti biudžetą

Tai yra itin svarbus žingsnis, kuris turės didelę įtaką jūsų tolimesniems sprendimams. Siūloma pasiimti tam tikrą sumą, kurią esate pasiruošę skirti šventei, ir išskirstyti šią sumą pagrindiniams vestuvių elementams, įskaitant šventės vietą, maistą, gėrimus, suknelę, kostiumą ir pan. Reikėtų prisiminti, kad daugiau nei 90% atvejų iš anksto numatytas biudžetas padidėja maždaug 10%. Būkite pasiruošę šiai tikrovei, planuodami savo išlaidas.

Automobilio nuomos su vairuotoju privalumai vestuvėms yra daugybė, o štai keletas priežasčių, kodėl tai gali būti puikus pasirinkimas jūsų ypatingai dienai:
Komfortas ir Atsipalaidavimas: Pasirūpindami automobiliu su vairuotoju, galėsite visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis vestuvių diena. Nereikės rūpintis vairavimu, eismo taisyklėmis ar kelių žemėlapiais. Tai suteiks jums galimybę sutelkti dėmesį į save, partnerį ir visus vestuvių džiaugsmai. 
* Prabangių ir komfortiškų automobilių pasirinkimas: automobilių nuoma su vairuotoju leis pasirinkti iš platus prabangaus automobilių asortimento. Tai leis jums pasirinkti automobilį, kuris atspindi jūsų skonį ir vestuvių temą.
* Puikus kondicionierius: vestuvės gali vykti skirtingose oro sąlygose, o kokybiškas automobilio kondicionierius užtikrins, kad jūs ir jūsų svečiai būtumėte patogūs ir atgaivinti net karščiausią dieną.
* Automobilio plovimas ir paruošimas: nuomos paslaugos dažnai apima automobilio plovimą ir paruošimą, todėl galite būti tikri, kad atvykęs automobilis bus švarus ir tinkamai paruoštas.
* Laisvas laikas: Nepriklausomai nuo to, kur reikia vykti vestuvėse, nebereikės jaudintis dėl kelių, maršrutų ar parkavimo vietų paieškos. Jūsų asmeninis vairuotojas tai viską užtikrins.
* Saugumas ir patikimumas: Profesionalūs vairuotojai paprastai yra patyrę ir gerai žino vietinius kelių sąlygas. Tai užtikrins saugų ir patikimą kelionę per visą vestuvių dieną.

Pasirinkdami automobilio nuomą su vairuotoju, galite būti tikri, kad turėsite patogią, saugią ir atpalaiduojančią kelionę, leisdami jums pilnai mėgautis vestuvių diena.

Šampano staliukas vestuvių dieną gali suteikti ypatingos elegancijos ir džiaugsmo akcentą šventei. Keletas priežasčių, kodėl šis akcentas yra nepakeičiamas vestuvių dienos akcentas:

  • Svajonių atmosfera: šampano burbulai ir stiklinėse švytintis gėrimas sukurs prabangią ir romantišką atmosferą, prisidėsiančią prie vestuvių išskirtinumo.

  • Sveikinimai ir šventės pradžia: šampano staliukas gali būti puiki vieta sveikinimams. Tai suteiks galimybę prisiminti šią akimirką visam gyvenimui. Staliukas yra ne tik skanus gėrimo pasirinkimas, bet ir nuostabus būdas sukurti prabangią ir atsiminimų prisipildžiusią vestuvių dieną.

  • Puiki nuotaika ir fotogeniškumas: Šampano staliukas yra fotogeniškas akcentas, kuris puikiai atrodo nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Jis gali papildyti vestuvių dekoraciją ir prisidėti prie puikių prisiminimų sukūrimo.

  • Sveikinimo Momento Svarba: Šampano staliukas yra puikus pasirinkimas sveikinimo metu. Jis padės sukurti ypatingą momentą, kai visi susirenka, kad pasveikintų jaunavedžius.

  • Pasirinkimo Įvairovė: Galite pasirinkti iš įvairių šampanų, išskirtinių stiklainių ir dekoro elementų, atitinkančių jūsų vestuvių temą. Tai suteiks galimybę asmeniškai pritaikyti šį akcentą.